مقاله های آموزشی

تفاوت مودم فیبر نوری اصلی با تقلبی

امروزه استفاده از مودم فیبر نوری در منازل و اداره ها رواج بسیاری یافته است. ما این بار قصد داریم در مجله بصیر در مورد تفاوت مودم فیبر نوری اصلی با تقلبی طرح مساله کنیم. ابتدا میخواهیم توضیحات در مورد بدهیم و سپس در ادامه به چگونگی اطمینان از اصل بودن مودم فیبر نوری می پردازیم.

 

فهرست مطالب این مقاله :

  • مقدمه
  • چطور بفهمیم یا مطمئن شویم که مودم فیبر نوری ما اصل است؟

 

مقدمه ای برعلت بررسی فرق مودم فیبر نوری اصلی با تقلبی

بعضی از شرکت‌های فروش مودم‌ فیبر نوری برای بازاریابی و فروش بیشتر مساله‌ی تقلبی یا اصل بودن مودم فیبر نوری را مطرح می کنند. نخست بهتر است بدانیم که اساسا این مساله نباید دغدغه‌ی شما باشد چون تولید مودم فیبر نوری در انحصار چند شرکت مثل هوآوی و فایبرهوم است و می توان گفت که مودم فیبر نوری تقلبی در بازار وجود ندارد. اما برای اینکه به طور 100 درصد از این موضوع اطمینان حاصل پیدا کنید و نگران تقلبی بودن کالای خود نباشید ما در این مقاله روش های استعلام اصالت مودم فیبر نوری را به شما شرح داده ایم. اما این روش ربطی به جایگاه و شکل port  های مودم ندارد! و اگر دیدید که فروشنده مکان port های مودم را به عنوان نشانه‌ای از اصل یا تقلبی بودن آن معرفی می کند خیلی به این نکته اعتماد نکنید و بدانید که بیشتر مساله ی بازاریابی مطرح است! حالا ممکن است سوال کنید که خب، اگر از ظاهر مودم نمی تواند به اصل بودن آن پی ببرم پس باید چه کار کنم؟ در ادامه به شما توضیح می دهیم که چطور باید از اصل بودن مودم فیبر نوری اطمینان حاصل کنید.

 

چگونه از اصل بودن مودم فیبر نوری مطمئن شویم؟ (تفاوت مودم فیبر نوری اصلی با تقلبی)

برای اطمینان از این موضوع لازم است که نخست به مودم خود یا از طریق کابل شبکه (LAN) و یا وایفای متصل شوید. سپس مرورگر خود را باز کنید و در قسمت نوار جستجو عبارت  192.168.100.1وارد کنید. با وارد کردن این عبارت می توانید صفحه‌ی تنظیمات (Settings) مودم را ببینید.

(در اینجا ما یک مودم فیبر نوری هوآوی را مورد بررسی قرار دادیم ، روال کار برای مودم فیبر نوری فایبرهوم هم به همین صورت است.)

تفاوت مودم فیبر نوری اصلی با تقلبی

 

 

برای ورود به صفحه‌ی تنظیمات (Setting) ، نام کاربری یا username (telecomadmin) و رمز عبور یا (admintelecom) password خود را وارد کنید. سپس از قسمت Status  وارد بخش Device Information شوید. در این قسمت می توانید اطلاعات مودم خود را مشاهده کنید. کد SN که در این قسمت وجود دارد را چک کنید، اگر این کد با کد PON NO که در پشت مودم شما نوشته شده است دقیقا یکسان باشند می تواند گفت که مودم شما اصل است و نیازی نیست که راجع به آن نگرانی داشته باشید.

 

فرق مودم فیبر نوری اصلی با تقلبی

سخن پایانی

در این مقاله از مجله بصیر ، تفاوت مودم فیبر نوری اصلی و تقلبی را مورد بررسی قرار دادیم . با اینکه احتمال تقلبی بودن مودم فیبر نوری شما بسیار کم می باشید ولی ما در اینجا سعی کردیم که روشی را هم به شما کاربران عزیز آموزش دهیم تا بتوانید اصل بودن مودم فیبر نوری را به آسانی تشخیص دهید و از اصالت محصول اطمینان حاصل کنید. باز هم از اینکه با این مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

بازگشت به لیست

1 نظر در “تفاوت مودم فیبر نوری اصلی با تقلبی

  1. داود گفت:

    سلام. یک شرکتی بصورت تجمیعی برای برج مسکونی مودم فیبر نوری خریده، اما هیچ سریال و مشخصاتی روی دستگاه نیست. بجای برند هواوی نوشته huawei technologies.
    کارتن و جعبه خیلی معمولی داره که نه برند روش هست و نه شماره سریال!!!!
    توی سایت هواوی هم برند نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *