دسته‌بندی نشده

انواع باتری‌ های الکتریکی

انواع باتری‌های الکتریکی

همان طور که شاید از قبل اطلاع داشته باشی، باتری‌ها مجموعه‌ای از چند سلول الکتروشیمیایی می‌باشند. زمانی که می‌خواهید از یک باتری استفاده کنید ترمینال مثبت و منفی آن به روی کار می‌آیند. و نقش آند و کاتد را برای تولید جریان الکتریسیته بازی می‌کنند. بنابراین بر حسب کاربردهای آنها باتری‌ها می‌توانند انواع مختلفی را هم در بربگیرند. در ادامه مطلب هوشمند پردازان بصیر قصد دارد در مورد باتری‌های الکتریکی و انواع آن توضیحاتی خدمت شما کاربران عزیز ارائه دهد.

در صورتی که به دنبال اطلاعات تکمیلی تر درباره انواع باتری‌های الکتریکی می‌باشید. می‌توانید برای لحظاتی هر چند کوتاه با تیم ما هم مسیر شوید.

انواع باتری‌های الکتریکیباتری الکتریکی چیست؟

برای بیان چیستی باتری الکتریکی می‌توان گفت، جریانی که بین ترمینال مثبت و منفی در مدار الکتریکی برقرار است می‌تواند این ساختار را بین چند سلول یا یک سلول الکتریکی به وجود آورد.

از طرفی می‌توان گفت الکترون‌ها یا همان بار منفی جریان برق برای ایجاد برق الکتریکی در یک مدار به سمت بارهای مثبت به حرکت در می‌آیند.

در دنباله مطلب در تلاش هستیم برای درک بهتر مفهوم باتری‌های برق الکتریکی از انواع آن که شامل باتری خورشیدی، باتری‌های قلمی – نیم قلمی و در نهایت باتری ماشین و…با شما صحبت کنیم.

انواع باتری‌های الکتریکی

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، در این قسمت می‌خواهیم به طور مختصر در مورد انواع باتری‌های الکتریکی با شما به گپ و گفتی انجام دهید. پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این بخش همچنان همراه ما باشید.

باتری خورشیدی

شاید در بین انواع باتری جریان الکتریسیته، باتری که این روزها به نامش به دفعات به گوشتان خورده باشد باتری خورشیدی باشد. گاهی اگر آن را با نام فوتو ولتایی شنیدید تعجب نکنید. منظور همان باتری‌های خورشیدی می‌باشد. البته ناگفته نماند که این نامگذاری هم به خاطر استفاده شدن نور فوتون در این باتری‌ها می‌باشد.

انواع باتری‌های الکتریکیاگر بخواهیم قدری در این بحث عمیق تر شویم، متوجه خواهید شد که این باتری‌ها هم انواع مختلفی دارد که البته یادآور شویم که منظور باتری‌های قابل شارژ هستند که می‌توانند در زیر مجموعه باتری‌های خورشیدی قرار بگیرند.

باتری قلمی

باتری‌های الکتریکی دیگری که به دفعات با آن مواجه شدید و به طور حتم برخی اوقات برای به راه انداختن جریان برق وسیله برقی به کارتان آمده است باتری قلمی و نیم قلمی می‌باشد.

باتری‌های قلمی بر حسب کاربردشان در وسایل برقی می‌تواند باتری قابل شارژ یا باتری یک بار مصرف را دربر بگیرد.

این هم بستگی به میزان مدت مصرف باتری دارد. منظور آن است که اگز از یک وسیله کوچکی چون ریموت تلویزیون استفاده می‎‌کنید بهترین کار آن است از باتری‌های غیر قابل شارژ بهره بگیرید.

در ادامه بهتر است بدانید باتری‌های قلمی اگر در اندازه و ظرفیت‌های کوچک ساخته شود، نام باتری‌های نیم قلمی را به خود می‌گیرد.

باتری ماشین

مورد آخری که در این مقاله تحت عنوان معرفی انواع باتری‌های الکتریکی می‌خواهیم توضیحاتی را برایتان مطرح کنیم. باتری ماشین است. این باتری می‌تواند انواع وسایل نقلیه از جمله، ماشین، موتور سیکلت و…را شامل گردد.

همین قدر بدانید کار باتری ماشین تولید برق خودرو برای روشن کردن ماشین و همین طور تأمین جریان برق در داخل وسیله نقلیه می‌باشد.

انواع باتری‌های الکتریکیدر این لحظات به پایان توضیحات این مقاله رسیدیم. در صورت داشتن سوال می‌توانید در بخش نظرات با کارشناسان هوشمند پردازان بصیر مطرح کنید. به طور حتم آنها در اولین فرصت پاسخگوی سوالات‌تان درباره انواع باتری‌های الکتریکی خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *